Calvin Klein ukarany za nową kampanię?!

  Właśnie pojawiła się całkiem nowa sesja, promująca bieliznę oraz odzież – sygnowane nazwiskiem Calvina Kleina. Nowa kampania wywołała burzę, zwłaszcza w Ameryce. Wszystko to za sprawą zdjęć wykonanych przez Hayler Weir. „Erotica”, bo tak brzmi tytuł nowej kampanii, zobowiązał panią fotograf do stworzenia kilku nieprzyzwoitych fotek.

  Co ciekawe jedną z modelek była Kendall Jenner, której zadaniem było zgniecenie grejpfruta tak, by przypominał on waginę.

  nowa-kampania-calvin-klein-wiosna-2016-fot-mat-prasowe

  Jednak wbrew pozorom to zdjęcie Klary Kristin wywołało największe zamieszanie. Aktorka została uwieczniona na zdjęciu podczas gdy spogląda z góry w obiektyw w rozkroku. W wielu stanach Ameryki uznano, że zwalczanie przestępstw na tle seksualnym jest zupełnie czymś dopuszczalnym dla marki CK. W wielu miastach robienie takich zdjęć jest karane. Dawn Hawkins, która walczy z pornografią oznajmiła, że domaga się zawieszenia całej kampanii. Rzućmy okiem na te zdjęcie:

  Calvin-Klein-Sexy-Spring-2016-Campaign02

  Oczywiste jest, że kampania miała wzbudzać emocję, bo to przynosi największe korzyści. W dobie dzisiejszego internetu nie jestem jakoś nadzwyczajnie zszokowany. Ten osąd zostawię może kobietom, bo to dla nich może być poniżające i obraźliwe.

  Wiosenną kolekcję promuje również belfie, czyli coś jak selfie, ale od tyłu:

  calvin-klein-belfie

  Sprawdźmy jak wygląda reszta sesji:

  nowa-kampania-calvin-klein-wiosna-2016-fot-mat-prasowe (2) nowa-kampania-calvin-klein-wiosna-2016-fot-mat-prasowe (3) nowa-kampania-calvin-klein-wiosna-2016-fot-mat-prasowe (5) 222

  Zobaczymy czy zdjęcia te przyniosą zadowalające zyski dla firmy. Warto przypomnieć, że w latach 90-tych tego typu zdjęcia uratowały Calvina Kleina przed bankructwem. Teraz projektant nie musi się o to martwić, gdyż w 2002 roku sprzedał firmę.
  Koniecznie dajcie znać co myślicie o całej kampanii, czy podobają Wam się takie zdjęcia oraz chyba najważniejsze… co myślicie o kolekcji?

  S.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.
  Required fields are marked *